Jaké jsou podobnosti a rozdíly mezi pejsky Aljašky a Husky? Měl by zvýšit Aljašku nebo Husky více?

Aljaška a Husky jsou dvě slavná plemena psů na světě. Všichni mají společného předka, arktického vlka. Proto má vzhled podobné vlastnosti. Pokud nebudete dávat pozor, je těžké rozlišovat mezi Aljaškou a Husky psy s očima.

Článek níže, Vlkodav.net vám ukáže podobnosti a rozdíly mezi Aljaškou a Husky. Budou užitečnými informacemi, pokud máte v plánu koupit Alaskan nebo Husky právě teď.

Katalog výrobků

1 Podobnost mezi Aljaškou Malamute a Husky Sibiřským
2 Kde jsou různá plemena psů Aljašky a Husky?
2.1 O subjektu
2.2 Sada kožešin
2.3 Ocas
2.4 Hlava a obličej
2.5 Oči
2.6 Osobnost
3 Měla by být Aljaška nebo Husky zvýšena?
4 Hybridní psi Husky na Aljašce
5 Závěr:
Podobnosti mezi Aljaškou Malamut a Husky Sibiřský
Psi Aljašky i Husky mají nejbližší předky, vlky
Podobnosti mezi Aljaškou Malamut a Husky Sibiřský
Ti, kdo si nevšimnou, si často tyto dvě plemena zaměňují. Protože mají nějaké podobnosti. S Vlkodav.net, poukázat na některé podobnosti mezi Aljaškou a Husky!

Nejběžnějším předkem je arktický vlk.
Jsou to všichni slavní sněhoví psi, chovaní pro počáteční účely tažných vozů.
Charakteristiky vzhledu jsou poměrně podobné u vztyčených uší, 4 velkých nohou, dlouhého kulatého tlamy a šikmých očí.
Barva srsti je většinou černá – bílá, šedá – bílá.
Čenich a čtyřnohá srst jsou většinou bílé.
Všichni začínají ze Sibiře – Ruska. Aljaška byla pak přivedena přistěhovalci do americké země Aljašky a stala se zde populárním plemenem.
Kde jsou různá plemena psů Aljašky a Husky?
Ačkoli Husky a Aljaška mají podobnosti. Ale rozdíl mezi nimi je také dost velký. Není však těžké rozlišovat Aljašku a Husky. I když budete dávat pozor a sledovat, můžete je zcela odlišit pouhým okem.

O těle
Mezi Alaska Standard (standardní linka) a Husky

Toto je nejznámější rys rozlišovat Aljašku a Husky. Aljaška má relativně kompaktní a pevné tělo. Mezitím Husky má malé tělo, mnohem vyváženější a elegantní. V průměru, Aljaška Standard, když dosáhne dospělosti, je 6-10cm vyšší než Husky a 10-15kg těžší.

Aljaška má větší tělo než Husky
Rozdíl mezi dvěma plemeny Aljašky a Husky
Vzhledem k tomu, že tato dvě plemena mají svůj původní původ v sibiřském regionu Ruska, jejich staré velikosti těla se příliš neliší. Po tom, Aljaška od východní Sibiře, byl přenesen do Spojených států námořními obchodníky k Aljašce. Tady, oni byli chováni Eskimo domorodci pro generace k produkci velké, zdravé plemeno Aljašky.

Mezi Aljaškou obří a Husky

Pokud necháte obří Aljašku a Husky stát vedle sebe, rozdíl je příliš snadný. Obří Aljaška může být vysoká až 1m a vážit až 80kg. 2 až 3násobek výšky a hmotnosti dospělého Husky. 4-5-měsíc starý Aljašský obr je o něco větší než dospělý pes Husky.

Kožešina
Kožešina Aljašky je obvykle dlouhá, tlustá a volná. Huskyho srst je kratší, tenčí, mnohem jemnější. Co se týče barvy srsti, Aljaška a Husky jsou poměrně podobné dvěma nejběžnějším barvám, černé – bílé a šedé – bílé. Tam jsou některé jiné barvy jako sépie – bílý nebo sníh bílý, který být vzácnější na Aljašce než Husky.

Ocas
Ocas je dalším znakem pro rozlišení psů Husky a Aljašky. Pokud si všimnete těchto dvou plemen, všimnete si, že ocas Aljašky je vždy zakřivený, zakřivený nahoru směrem k zádům. Ocasní vlasy Aljašky jsou také velmi tlusté, dlouhé a načechrané, což jim dává mnohem větší pocit než ocas Huskyho.

Huskyho ocas je opačný, když se pohybujete, vždy visí dolů. Je-li ocas řasený, Huskyho ocas je jen mírně klenutý, nikdy nepřekračuje jeho záda. Huskyho ocas je také krátký, hedvábný vlasy, které se cítí mnohem menší než na Aljašce.

Hlava a obličej
Husky má hlavu a tvář, které vypadají mnohem tenčí než Aljaška. Částečně proto, že Aljaška je chlupatější, lidé se budou cítit velcí. Zbytek je, protože Aljaška má dlouhé hřívovité vlasy, které obklopují krk, takže hlava a obličej vypadají mnohem větší než skutečná velikost.

Husky jsou kompaktnější než Aljaška
První část Aljašky a Husky
Huskyho tlama vypadá menší a delší než čenich Aljašky. Tvář Aljašky vytváří děsivý, děsivý pocit. Husky je docela přátelský. Budete se cítit Husky vždy s úsměvem, když se na vás díváte.

Oči
Oči Aljašky a Husky jsou stejného tvaru, mandlového tvaru a mírně šikmé vzhůru. Liší se pouze barvou očí. Oči Aljašky mají dvě jedinečné barvy, hnědou a černou. Všechny ostatní barvy očí jsou považovány za čistě aljašské psy.

Oproti tomu barva Huskyho očí je mnohem pestřejší. Hlavně modrá, modrá, jantarová. Zřídka jsou Husky s 2 barvami očí, každá s jinou barvou. Tito jedinci Husky jsou loveni mnoha psy.

Osobnost
Ačkoli Aljaška má divoký, divoký vzhled, osobnost Aljašky je jemná a snadná

Osobnost
Ačkoli Aljaška má groteskní, divoký vzhled, Aljaška osobnost je mnohem jemnější a ochrannější než Husky. Stejní předci byli jako vlci, ale Aljaška byla domestikována a chována Malamutem po generace. Divoký instinkt proto téměř úplně zmizel.

Aljaška je poslušná, snadno se chrání, zřídka narušuje pevné předměty. Žijí přátelští s ostatními domácími zvířaty, aniž by způsobili žádnou příčinu. Husky je tuhý, tvrdohlavý a mnohem těžší. Kousají do nábytku, bojují s ostatními domácími zvířaty a často skok a útěk.

Celkově je trénink na Aljašce jednodušší než Husky. Husky jsou posuzovány chytřeji než na Aljašce, ale velmi obtížně zvládnutelné, takže trénink obvykle trvá spoustu času.

Měl by zvýšit Aljašku nebo Husky více?
„Měl by být Husky nebo Aljaška vzkříšen?“ V podstatě si můžete vybrat 1: 2. Protože každé zvíře má své vlastní dobré vlastnosti. Měli byste ale pamatovat na některá z následujících, pokud chcete chovat tato dvě plemena:

Chov jednoho z těchto plemen je v pořádku
Měli byste zvolit Aljašku nebo Husky
Musíte mít solidní rozpočet, zvažte zvýšení těchto dvou plemen. Všechny mají „drzá“ dietu, hlavní složkou potravin musí být vždy hovězí maso. Částečně proto, že rádi jedí hovězí maso, zbytek je, protože hovězí maso má nízký obsah tuku, ale vysoký obsah bílkovin pomáhá rozvíjet nejlepší sval.

Všichni jsou chladní psi. Proto musíte vždy udržet své tělo v nejlepším stavu. Teplota okolí by neměla překročit 30 ° C. V létě je horká, měli byste je udržovat v klimatizovaném pokoji. Nenechte pustit a běžet, snadno získat tepelný šok.

Pokud vaše rodina má malé děti, měli byste si vybrat Aljašku, protože jsou více přátelští k dětem. Husky je také přátelský, ale špatný.

Aljaška má větší tělo než Husky, takže musíte zvážit, zda je váš prostor dostatečně prostorný, aby se rozhodl zvýšit. Pokud žijete v bytě, je nejlepší odložit zvýšení obou. Protože Aljaška a Husky nejsou vhodné k bydlení v těsných prostorách.

Viz také: „Aljašská plemena a zajímavé informace, které byste měli vědět“

Husky aljašští psi
Jedná se o dva blízce příbuzní sněhové psy, takže je snadné křížit se mezi psy Husky a Aljaškou. Protože mají naprosto stejný vzhled, výsledek jejich potomků se neliší od jejich rodičů. Stále si zachovávají elitní vlastnosti linie sněhových psů, jako jsou: Extrémně tlustá dvojitá srst, silné tělo, trvanlivé zdraví, …

Aljaška hybrid Husky stojí méně než 3 miliony VND
Husky aljašští psi
Aljašský pes Husky s krásným vzhledem. Velikost může být mírně menší než Aljaška. Cena těchto dětí na trhu není vysoká, obvykle pod 3 miliony VND. Takové levné ceny jsou proto, že jsou krásné, ale stále hybridní. Osobnost a vzhled je těžké pochopit v budoucích generacích. Můžete si koupit aljašský hybrid Husky, pokud jste vášnivý pro obě plemena.

Můžete zde vidět i další okrasné psy.

Závěr:
To jsou některé z podobností a rozdílů mezi Aljaškou a Husky, které vám chceme poskytnout. Doufejme, že prostřednictvím tohoto článku jste si dali základní znalosti o rozlišování aljašských psů od Husky a zároveň odpovídali na otázku: „Kde jsou psi Husky a Aljaška odlišní?“

Máte-li jakékoli dotazy, zanechte prosím komentář. Vlkodav.net se vás pokusí odpovědět co nejrychleji. Hodnotit 5 *, pokud najdete výše uvedené informace užitečné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *